19. května po 09:00 UT se vyšplhalo MUF nad 145 MHz. Pro nás se pásmo otevřelo ve směru na Španělsko (EA), později krátce i na Portugalsko (CT). Podmínky trvaly s menšími přestávkami téměř 3 hodiny. Pro mne bylo na SSB signálů málo a s velkým únikem, takže jsem hlídal FT8 na 144,174 MHz. … číst dál
admin
Jak jsem naznačil v minulém příspěvku, povýšil jsem rudický setup zakoupením 300W PA od OK2ZR. Změna přišla právě včas, Eta-Aquaridy jsou v plném proudu, i když se mi letos zdají poněkud slabší. Možná je to tím, že víc vyhledávám nové lokátory, možná také aktivita není co bývala. V každém případě … číst dál
Po dobrých zkušenostech s pásmem 70 cm v mém druhém, brněnském QTH, jsem naznal, že se vyplatí pořídit lepší anténu, samozřejmě na obě pásma. Volba padla na polský výrobek prodávaný firmou Teltad – Duoband yagi DK7ZB 6 + 10 prvků. Anténa je 2 m dlouhá, takže ji mohu na … číst dál
pořádá radioklub OK1KKT o neděli Velikonoční v pásmech VHF až UHF. Mně se zalíbilo závodění na 70 cm – provoz přiměřený, žádné neskutečné rušení od „Big Guns“ jako na dvoumetru, dost se používá telegraf. Ale v Rudici mám na tento band jenom „bílou hůl“. Zkusil jsem to, ale po prvních … číst dál
na pásmu 2 m módem FT8 dosaženo dnes 3.4.2021 – poslední DO1WBL ze čtverce JO61SD. Od tisícovky jsem potřeboval na dalších 200 cca 6 měsíců a celkem 1739 QSO. Jde to čím dál pomaleji, taky je pravda, že poslední měsíc tvrdého lockdownu znamenal vysílání pouze v Brně, což pochopitelně nemohlo … číst dál