2022 – rok velkých změn – Brno

Po půlroční přestávce píšu tento příspěvek. Během první poloviny roku došlo v obou mých QTH, v Brně i v Rudici, k podstatným změnám.

FT-857 zblízkaFT-857 v Brně

 

 

 

 

Změny v Brně se týkaly používaného transceiveru. Abych nemusel stále převážet FT-991A z Rudice, pořídil jsem a krátce používal „autorádio“ FT-857. Pro moje potřeby bylo vyhovující, ale vadilo mi poněkud komplikované ovládání a evidentně značná potřeba chlazení při provozu FT8. I když jsem rádio postupně vybavil SSB i CW filtrem, přece jenom jsem inovoval a pořídil jeho většího bratříčka, FT-897. Filtry jsem pochopitelně přehodil do nového rádia.

FT-897 zbízkaDisplej
 

 

 

Transceiver je podstatně víc „User friendly“ a drobné závady na displeji (chybějící svislé linky) v provozu nijak nevadí. Ostatně tato oblíbená závada byla i na FT-857.

Transceiver jsem doplnil o interfejs Yaesu SCU-17, aby se zjednodušilo ovládání z PC a co nejvíc přiblížilo možnostem, které poskytuje FT-991. Současně jsem z Aliexpresu koupil malý ale výborný CW klíč (pastičku), je vidět magneticky přilepenou na transceiveru. Oboje funguje perfektně.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..